Implant jest to niewielki tytanowy element, który po umieszczeniu w kości zastępuje naturalny korzeń zęba. Stanowi on solidna podstawę dla stałych uzupełnień protetycznych - od pojedynczych koron zębowych i mostów uzupełniających ubytki kilku zębów po rekonstrukcje całego uzębienia. Implanty stosuje się także dla polepszenia komfortu użytkowania wyjmowanych protez zębowych. Uzupełnienia braków zębowych oparte na implantach są rozwiązaniem bardzo trwałym.
Dają poczucie komfortu porównywalne z posiadaniem własnych zdrowych zębów. Osiągnięcia współczesnej implantologii sprawiły, że zabieg wszczepienia implantu jest bezpieczny, bezbolesny a wskaźnik powodzenia przewyższa 97%. Implanty zębowe stosowane są z powodzeniem od ponad 40 lat. Tytan jest materiałem całkowicie bezpiecznym dla organizmu. Wszczepy stomatologiczne firmy Implant Direct LLC należą do najnowocześniejszych na świecie. Ich konstrukcja jest wynikiem olbrzymiej wiedzy i ponad 27-letniego doświadczenia w produkcji implantów, pioniera nowoczesnej implantologii - doktora Gerarda Niznick'a. Stanowi to gwarancję bezpieczeństwa i satysfakcji zarówno dla pacjentów jak i lekarzy stosujących wszczepy firmy Implant Direct. Główne atuty produktów firmy Implant Direct LLC to: perfekcyjne wykonanie, najwyższa jakość użytych materiałów oraz inteligentne, klinicznie zweryfikowane rozwiązania dotyczące zarówno budowy implantu jak również możliwości wykonania estetycznych prac protetycznych. Wszystkie elementy wchodzące w skład systemu implantologicznego podlegają ścisłej, wielostopniowej kontroli. Produkowane są w USA w fabryce wykorzystującej najbardziej zaawansowane technologie.
 
Rekonstrukcja braku pojedynczego zęba na implancie:
 • eliminuje konieczność oszlifowania zdrowych zębów sąsiednich
 • wyklucza powikłania ze strony opracowanych zębów
 • (złamania zęba, stany zapalne miazgi zębowej, martwica miazgi itd.)
 • możliwość natychmiastowej odbudowy brakującego zęba podczas jednej wizyty
 • odbudowa protetyczna na implantach Implant Direct jest cenowo zbliżona
  do konwencjonalnego rozwiązania w postaci mostu.
Odbudowa większych braków uzębienia na implantach:
 • nie wymaga szlifowania zdrowych zębów sąsiednich
 • stała odbudowa protetyczna w odcinkach bocznych
 • alternatywa dla tradycyjnych protez wyjmowanych mocowanych
 • przy pomocy niewygodnych i nieestetycznych klamer
 • przywraca prawidłową funkcję żucia
 • nie obciąża błony śluzowej
 • poczucie komfortu posiadania własnych zębów
 • pomaga zachować prawidłowe rysy twarzy
Dolna proteza całkowita stabilizowana na implantach za pośrednictwem zatrzasków:
 • poprawa stabilności protezy
 • przywrócenie funkcji żucia
 • komfort psychiczny użytkownika
 • możliwość ograniczenia wielkości protezy
Proteza całkowita stabilizowana za pośrednictwem belki
 • maksymalna stabilność protezy
 • odciążenie błony śluzowej
 • ograniczenie wielkości protezy
 • przywrócenie prawidłowej funkcji żucia
 • komfort psychiczny użytkownika
Rekonstrukcja bezzębia stałym mostem protetycznym opartym na implantach
 • rozwiązanie najbardziej zbliżone pod względem estetyki i funkcji do uzębienia naturalnego
 • przywrócenie wszystkich funkcji naturalnego uzębienia
 • pełna swoboda i satysfakcja
 • zachowanie prawidłowych rysów twarzy

TRADYCYJNE METODY ODBUDOWY BRAKÓW ZĘBÓW BEZ ZASTOSOWANIA IMPLANTÓW.

Uzupełnienia wielu braków mostem, cementowanie na zębach sąsiednich
 • konieczność szlifowania zdrowych zębów
 • możliwość powikłań bólowych i zapalnych ze strony opracowanych zębów
 • opracowane zęby przenoszą siły zgryzowe zębów brakujących, co może doprowadzić do ich rozchwiania i zaników przyzębia.
Braki zębowe uzupełniane protezą ruchomą
 • doprowadza do zaników podłoża kostnego
 • w większości wypadków konieczność stosowania nieestetycznych klamer utrzymujących protezę
 • ograniczenie komfortu żucia, mowy, odczuwania smaku itd.
 

   

  Dla Państwa wygody i komfortu zabiegów stomatologicznych w naszym gabinecie zakupiliśmy nowy unit stomatologiczny niemieckiej firmy Sirona.  To najnowszy unit stomatologiczny w ofercie tej  sprawdzonej i niezawodnej marki. Najwyższej klasy design i nowoczesne rozwiązania oraz najbardziej miękka i komfortowa tapicerka to wszystko specjalnie dla naszych pacjentów.

  Zapraszamy wszystkich pacjentów z problemami błon śluzowych do pani doktor Ewy Krawieckiej, która przyjmuje w poniedziałki 15.00-21.00 po wczesniejszej rejestracji telefoniczne. Pani dr Krawiecka doktoryzuje sie z chorób błon śluzowych jamy ustnej.

  Pani doktor Urszula Matuszak-Suchorska otrzymała we wrzesniu 2015 ponownie tytuł Dentysty Roku. Dziekujemy wszystkim pacjentom za pamięć,uznanie i głosy. Zapraszam do głosowania rónież w nowym roku 2016.

  W naszym gabinecie wykonujemy wypełnienia na najwyższym poziomie estetyki i wytrzymałśći - wypełnienia typu onlay/inlay.

  Oto kilka liczb obrazujących wyższość inlay-onlay nad wypełnieniem kompozytowym: tradycyjne wypełnienia redukują wytrzymałość zęba o 50 %, inlay- onlay wzmacnia ząb nawet o 75%. średnia "żywotność" wypełnienia - 7lat, inlay- onlay 10 - 30 lat. Skurcz polimeryzacyjny, nadwrażliwość, utrata gładkości, zmiana koloru (przypadłości wypełnień tradycyjnych) nie istnieją w systemie inlay-onlay.Kosmetyka jest idealna.

  Dla zębów tylnych ( gdy ubytek wynosi więcej niż 40% powierzchni zęba, lub po leczeniu kanałowym) inlay - onlay jest najlepszym znanym wypełnieniem.Wykonujemy je z kompozytu (cena 600zł) lub porcelany (cena 1000zł)

  Poznaj nasz zespół

  1. Gabinet w Śremie
  2. Gabinet w Poznaniu

  lek. dent. Wikotoria Kubiak

  wiki 10
  Dni przyjęć
  Śr. 9:00-19:00
  Pt. 9:00-19:00
  dr n. med. Wiktoria Kubiak
  W 2013 roku ukończyłam kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uzyskując tytuł lekarza dentysty. Tam zdobyłam wiedzę teoretyczną jak i praktyczną, którą teraz sukcesywnie poszerzam na kursach i konferencjach.
  Z dziedzin stomatologii najbliższe mojemu sercu są stomatologia zachowawcza z endodoncją oraz ortodoncja. Z wielką satysfakcją zajmuję się również leczeniem oraz profilaktyką u dzieci.
  Od 2016 roku pracuję w Katedrze i Klinice Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, gdzie rozwijam się naukowo oraz prowadzę zajęcia ze studentami z przedmiotu ortodoncja.
  Dotychczasowymi efektami mojej pracy na uczelni są wystąpienia konferencyjne, liczne artykuły i publikacje w krajowych czasopismach i monografiach branżowych oraz uzyskanie w roku 2019 tytułu doktora nauk medycznych.

  lek.dent. periodontolog Szymon Kubanek

  001
    Dni przyjęć
  Pn. 9:00-16:00
  Czw.9:00-19:00 
  lek. dent. specjalista periodontologii
  Szymon Kubanek

  Dyplom lekarza dentysty uzyskałem w 2012 roku na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie w 2019 roku uzyskałem tytuł specjalisty z periodontologii. 

  Swoja wiedzę i umiejętności poszerzam zarówno w codziennej praktyce klinicznej, licznych kursach jak
  i na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu gdzie od 2013 roku jestem asystentem w Katedrze Biomateriałów i Stomatologii Doświadczalnej i w 2017 roku otworzyłem przewód doktorski.

  W swojej pracy najbardziej pasjonuje mnie chirurgia stomatologiczna i leczenie chorób przyzębia, jednak nie mniejszą satysfakcję przynosi mi stomatologia zachowawcza z endodoncją, protetyka czy leczenie najmłodszych pacjentów.

  lek. dent. Kamila Kucharska

  Kucharska
  Dni przyjęć
  Wt. 9:00-19:00
  Czw. 9:00-19:00
  lek. dent. Kamila Kucharska

  Ukończyłam kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie jestem w trakcie kursu specjalizacyjnego z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji. Zajmuję się również stomatologią dziecięcą i chirurgią stomatologiczną, ale już od czasu studiów moje zainteresowania kierowały się głównie w stronę stomatologii zachowawczej i endodoncji, z których to dziedzin doskonaliłam się na licznych kursach i nadal mam zamiar poszerzać swoje wiedzę i umiejętności.
  W pracy z pacjentem cechuję się empatią, łatwo nawiązuję kontakt, dbam o miłą atmosferę w gabinecie i każdy przypadek traktuję indywidualnie.
  Na co dzień moimi pasjami są gry planszowe, górskie wędrówki oraz polska muzyka alternatywna.

  lek. stom. Urszula Matuszak-Suchorska

  Urszula Matuszak-Suchorska
  Dni przyjęć
  Pn. 10:30-14:00

  Wt. 8:30-15:00

  Czw.10:30-15:00

  Pt. 8:30-13:00

  lek. stom. Urszula Matuszak-Suchorska

  Ukończyłam Akademię Medyczna w 2001r. Na moją kilkunastoletnią praktykę zawodową składa się praca w licznych gabinetach stomatologicznych, staż podyplomowy we Francji, liczne szkolenia teoretyczne i praktyczne, a przede wszystkim ciągły kontakt z pacjentami zarówno dorosłymi jak i dziećmi. Celem mojej pracy jest dokładność i precyzja, co jest najważniejszą rzeczą w pracy stomatologa.

  Moimi ulubionymi dziedzinami stomatologii są endodoncja i protetyka, a także stomatologia estetyczna. Lubię tez pracę z dziećmi. Niemałą satysfakcję daje mi też chirurgia stomatologiczna. W naszym gabinecie mogę zagwarantować Państwu sympatyczny klimat,spokojną, dokładną pracę w rytmach muzyki relaksującej,indywidualne podejście do każdego pacjenta. Czeka na Państwa również najnowszej generacji sprzęt medyczny, wysokiej jakości materiały i leki oraz profesjonalna asysta. Wszystko to dla Państwa komfortu i trwałości leczenia.

  lek. dent. Anna Kuryk-Orwat

  Kuryk Anna
  Dni przyjęć
  Wt. 15:00-21:00

  Czw. 15:00-21:00

  lek. dent. Anna Kuryk-Orwat

  Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu od 2014 r. Posiada także tytuł magistra biotechnologii medycznej uzyskany na tej samej uczelni w 2011 r. W czasie trwania nauki aktywna uczestniczka wielu konferencji studenckich o tematyce stomatologicznej, wolontariuszka akcji edukacyjnych nt. higieny jamy ustnej przeprowadzanych wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz wśród osób niepełnosprawnych. Obecnie pogłębia swoją wiedzę na licznych kursach i szkoleniach oraz uczestniczy w warsztatach doskonalących umiejętności praktyczne.

  Mówi biegle po angielsku, zna komunikatywny język francuski. Jej ulubione dziedziny to stomatologia zachowawcza oraz stomatologia dziecięca, gdzie kładzie nacisk na bezstresowe i indywidualne podejście do każdego małego pacjenta.

  Konferencje, kursy, szkolenia:

  • Konferencja PTSS Dental News VI „Pin Your Smile Up” 30.03-01.04 2012
  • Konferencja PTSS Dental News VIII „Sky is the limit” 25.04-26.04 2014
  • Sympozjum „Nowoczesna Protetyka Estetyczna i Funkcjonalna”, Poznań 25.04 2015
  • Konferencja „Profilaktyka fluorkowa u dzieci, młodzieży i dorosłych”, Poznań 06.12.2014
  • Sympozjum „Forum DENTYSTY-PRAKTYKA”, Poznań, 24.04 2015
  • Szkolenie „Cement MTA w codziennej pracy lekarza stomatologa - remedium w endodoncji” CEDE Poznań, 12.09.2015
  • Szkolenie „Izolacja pola zabiegowego w endodoncji, irygacja kanałów korzeniowych oraz wkładki lecznicze" CEDE Poznań, 10.09.2015
  • Warsztaty teoretyczno-praktyczne "Poznaj prostą, bezpieczną i wydajną technikę opracowania kanałów korzeniowych przy użyciu najnowszych narzędzi maszynowych Dentsply Maillefer" CEDE Poznań, 12.09.2015
  • Kurs Ochrony Radiologicznej Pacjenta zakończony egzaminem 24.01 2015

  lek. dent. Izabela Ćwiklińska

  ćWIKLIŃSKA
  Dni przyjęć
  Śr. 9:00-19:00

  lek. dent. Izabela Ćwiklińska

  Ukończyłam Akademię Medyczną w Poznaniu w roku 2002.Przez wiele lat pracowałam pod skrzydłami świetnych lekarzy którzy przekazywali mi ogrom wiedzy praktycznej. Uczestniczyłam również w wielu kursach praktyczno-teoretyczych z zakresu endodoncji i protetyki.Na co dzień eksploruje literaturę i prasę naukową.

  Stomatologia zachowawcza,protetyka i estetyka to moje ulubione dziedziny stomatologii.Uwielbiam leczenie kompleksowe,kiedy to mogę przeprowadzić pacjenta przez cały proces leczenia.
  Łatwość w nawiązywaniu kontaktów pozwala mi na swobodną pracę z pacjentem w każdym wieku (również z tymi najmłodszymi).
  Uśmiech pacjenta dla mnie największa radość po zakończonym leczeniu. Poza stomatologią interesuję się zdrowym stylem życia i medycyną ogólną i naturalną.

  lek. dent. Kamila Kucharska Poznań

  Kucharska
  Dni przyjęć
  Pn. 15:00-21:00
  Pt. 15:00-21:00
  lek. dent. Kamila Kucharska

  Ukończyłam kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie jestem w trakcie kursu specjalizacyjnego z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji. Zajmuję się również stomatologią dziecięcą i chirurgią stomatologiczną, ale już od czasu studiów moje zainteresowania kierowały się głównie w stronę stomatologii zachowawczej i endodoncji, z których to dziedzin doskonaliłam się na licznych kursach i nadal mam zamiar poszerzać swoje wiedzę i umiejętności.
  W pracy z pacjentem cechuję się empatią, łatwo nawiązuję kontakt, dbam o miłą atmosferę w gabinecie i każdy przypadek traktuję indywidualnie.
  Na co dzień moimi pasjami są gry planszowe, górskie wędrówki oraz polska muzyka alternatywna.

  zaufaj specjalistom

  Zobacz, jak do nas trafić

  Gabinet w Poznaniu

   

  Gabinet w Śremie

  logo


   

  ul. Sarmacka 15

   61-616 Poznań
  tel. 61 656 98 98
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   
  ul. Gen. Dezyderego Adama Chłapowskiego 26

  63-100 Śrem
  tel. 783 118 383
  tel. 61 282 17 70
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

   

   

  Strony internetowe Płock

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Sprawdź politykę prywarności..